KUMRU KİMYA

SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Kumru Kimya şirketi olarak 40 yılı aşkın polimer tecrübemizle sizlere en yeni teknoloji polimer ürünlerini sunuyoruz. Ana amacı müşteri memnuniyeti olan Kumru Kimya olarak doğadan gelen, doğa dostu biyoplastik polimer çeşitlerini sizlere sunuyoruz. Yeşil ve organik biyopolimerlerimizle her türlü imalatlarınıza yenilik katmayı ve sizlerle yükselmeyi hedefliyoruz. Kumru Kimya temel olarak Üre formaldehit, melamin formaldehit ve fenol formaldehit (bakalit) baskı tozları, glazing powder (lamalit) hammaddelerinin dış ticaretini yapmaktadır.


MELAMİN FORMALDEHİT BASKI TOZU

melamin formaldehit ürün grubu

Stoklarımızda sürekli olarak baskılık beyaz renk (melamin tabaklık) melamin baskı tozu bulunmaktadır. Piyasadaki en uygun fiyatlar için iletişime geçiniz. Renkli melamin ve enjeksiyonluk melamin siparişleriniz için, istediğiniz özel renk en geç 1 ay içinde deponuza teslim edilmektedir.


Melamin reçinesi ya da melamin formaldehit sert ve ısıyla sertleşen bir maddedir. Melamin ve formaldehit ürünlerinin polimerleşmesinden elde etilir. Bütillenmiş formunda, n-bütanol ve ksilen içerisinde çözünmektedir. Daha sonra alkit, epoksi, akrilik, bütanol ksilen ve polyester reçineleri gibi maddeler ile çapraz bağlanarak yüzey kaplamalarında kullanılır. Geri kazanma zamanının hızına göre çeşitli türleri bulunmaktadır. William F. Talbot tarafından keşfedilmiştir.


Özellikler


Melamin formaldehit reçinesinin özellikleri arasında yüksek gerilme direnci, eğilme katsayısı, ısıl eğilme sıcaklığı, düşük su tutuculuğu, kalıp çekintisi, yüksek yüzek sertliği ve hacim direnci bulunmaktadır.


Kullanım alanları


Melamin formaldehit reçineleri genellikle mutfak eşyalarında ve tabakların üretiminde kullanılır. Fakat melaminden yapılan ürünler mikrodalga fırın kullanımına uygun değildir çünkü UV ışınını emer ve fırında ısınırlar. Diğer ısıyla şekillenen hammaddeler gibi melamin de eritilemez ve geri dönüştürülemez. Bunların dışında melamin yüksek başınçlı laminelerin hammaddesi olarak kullanılır.


Melamin formaldehit baskı tozu


Melamin formaldehit baskı tozları kalıplı baskı makinalarında, kırılmaz tabak, tepsi, tencere ve çaydanlık sapları gibi çeşitli maddelerin üretilmesinde kullanılırlar. Enjeksiyon ve baskılık olmak üzere iki ana gruba ayrılmaktadır. Hammadde akışkanlık, baskı zamanı ve sıcaklığı gibi faktörlere bağlı olarak kalıpta şekillenmektedir. Akışkanlığın arttırılması ile baskı zamanı kısaltılabilir fakat bu hammaddenin içindeki katalizör miktarının arttırılmasını gerektireceğinden hammaddenin miatı da kısalmaktadır. Melamin hammaddesi üreye göre daha dayanıklıdır fakat baskıda pişme süresi çok daha uzundur. Fakat elde edilen baskı kalitesi üre formaldehit ile karşılaştırıldığı zaman çok üstündür.

Tel : (0212) 292 23 48 - 292 23 49  Fax : (0212) 292 50 27              ENGLISH      SITEMAP